Teplovodní krbové vložky

Bio krb do bytu

Teplovodní krby zajišťují ohřev vody prostřednictvím teplovodního výměníku. Ohřátá voda je využívána k vytápění objektů nebo je uchovávaná v nádržích výměníku. Krby s teplovodním výměníkem se vyznačují vyššími nároky na spalinové cesty, a to z důvodu nižší tepelné energie spalin. Nejdůležitější je, aby byly co nejúčinněji nadimenzované spalinové cesty. 

Hlavní princip teplovodní vložky spočívá v předání části (cca 80 %) tepelné energie spalin do akumulační nádrže, ze které je odebírána jen v případech, kdy je potřeba. Teplovodní vložky se vyrábějí v různých typech konstrukčních provedení (dvojsklo, trojsklo atd.).
Energii z akumulační nádrže je možné využít pro vytápění radiátorů, podlahového topení, ale i k běžnému užití.

Výhody teplovodních vložek

NEVýhody teplovodních vložek

Vybíráme teplovodní krbovou vložku

Na co si dát pozor při výběru teplovodní krbové vložky?

Zprvu si položme otázku, kam chceme teplovodní krbovou vložku umístit. Bude v trvale obydlené místnosti nebo v rekreačním objektu ? Nejdříve je nutné vypočíst dle matematických vzorců tepelné ztráty a objem místnosti, od těchto výpočtů se následně odvodí výkon teplovodní krbové vložky. S výpočtem Vám jistě ochotně poradí Váš topenář. Dále existují teplovzdušné krbové vložky nebo kamna.

Teplovodní krbova vlozka

Závěr

V tomto článku jsme si představili vlastnosti teplovodních krbových vložek a princip jejich fungování. V případě, že máte jakékoliv nezodpovězené dotazy, nebo máte zájem o postavení teplovodní krbovú vložku, kontaktujte nás Hřející krby Vám s výběrem rádi poradí.