Jaké dřevo do krbu nebo krbových kamen ?

nejběžnější dřeva do topidel:

Pokud máte krb nebo krbové kamna a plánujete si užít teplou atmosféru, je důležité zvolit správný druh dřeva. V tomto článku se podíváme na nejlepší druhy dřeva pro krb a krbová kamna a poradíme vám, jak zvolit ten správný druh dřeva.

Pokud hledáte nejlepší dřevo pro krb, můžete zvážit tvrdé dřevo, jako je dubjavorbuk nebo ořech. Tyto druhy dřeva jsou hustší a tvrdší, což znamená, že hoří déle a poskytují vyšší tepelný výkon. Tvrdé dřeva také vyprodukují méně sazí a popela, což usnadňuje údržbu krbu. Na obrázku níže jsou znázorněny příčné řezy dřeva a jejich rozdíly ve struktuře.

Tvrdé dřevo do krbu a kamen. Příčný řez dubu, buku, jasanu a javoru.

Zda preferujete měkké dřevo, jako je smrk nebo borovice, mějte na paměti, že hoří rychleji a poskytuje nižší tepelný výkon. Měkké dřevo může také produkovat více sazí a popela, což znamená, že budete potřebovat více času a úsilí na údržbu krbu. 

Kromě druhu dřeva je také důležité zvolit správnou velikost kusů. Ideální délka je asi 15 až 20 cm, což umožní lepší proudění vzduchu a usnadní hoření.

Pokud máte krbová kamna, můžete použít stejné druhy dřeva jako pro krb.

Doufáme, že tento článek vám pomohl zvolit správný druh dřeva pro váš krb nebo krbová kamna, a že si budete moci vychutnat teplou atmosféru bez nejmenších problémů.

Shrnutí:

Tipy a doporučení:

Nespalujte vlhké nebo mokré dřevo, plastové lahve a jiný odpad, který do krbu nebo kamen nepatří. Tím se vyhnete dalším problémům jako je zadehtování topidla, ale i komínu a dbáme také kvalitu ovzduší a sousedy co se nachází v blízkém okolí. Od těchto problémů se odvíjí značné náklady na údržbu kamen a jeho vyčištění od dehtu. 

Líbil se Vám tento článek ? Podělte se svým kamarádům kliknutím na odkaz níže.