kreativní inspirace pro Váš krb

Inspirace a relax u krbu nad sklenkou vína a dobrou knihou je bezpochyby tím nejlepším způsobem, jak trávit chladné či deštivé dny. A proč by takové nostalgické chvíle nemohly být umocněný kreativního designu krbu samotného ?

Krb je často spojován s elegancí, klidem a srdcem domova. Pokud přemýšlíte nad stavbou nového krbu či renovací vašeho stávajícího, nechte se inspirovat několika příklady, které bezpochyby vykouzlí tu pravou domácí atmosféru.

Od počátku vývoje krbů, který sahá až k jeskynním lidem uctívajícím oheň jako poselství od bohů, se z tvorby krbů stalo hotové umění. Práce některých architektů v oblasti návrhů krbů jsou exemplárním příkladem dokonalého spojení funkčnosti a estetiky.

Inspirace moderních krbů:

Zde jsme pro Vás připravili tři základní moderní vzhledy interiérových krbů, které lze ve Vašich domácnostech vystavět.

Hrubý kámen

Nejčastěji používaným materiálem je hrubý kámen, který zajišťuje rustikální a estetický zevnějšek. Volba kamenného krbu dodává domácnosti pocit útulnosti, pohodlí a spojení s přírodou. Imitace kamenného obkladu můžete nalézt zde.

Kamenný krb uprostřed obývacího pokoje

Tento typ krbu je vhodný jak pro hravé pojetí domácnosti plné barev, tak pro minimalistický design skromný na barvy. Vynikající kombinací potom může být kamenný krb s dřevěným stropem.

Moderní krby

Dalším typem jsou moderní až futuristické krby. V novodobých bytech a domech plní spíše estetickou funkci, než tradiční poslání krbu. Často však na první pohled přitáhnou pozornost díky netradičním prvkům a designu. V extrémních případech můžete takový krb objevit nejen v obývacím pokoji, ale například i v koupelně.

Inspirace moderního krbu

Příkladem moderního krbu je jednoduchý leč velice elegantní design architektonického studia Cary Bernstein z USA. Kontrast mezi pozadím a samotným krbem je umocněn výškou krbu od podlahy ke stropu. Podobný krb se vyjímá například v minimalistickém obývacím pokoji.

Nekonvenční levitující krby

Poslední typ krbu, který Vám přinášíme v tomto článku je pojat poněkud.. nekonvenčně. Jedná se o futuristické vznášející se krby. Výhodou krbu visícího ze stropu je jeho flexibilní umístění – podobný krb nemusí být pouze zapracován do stěny jako většina tradičních krbů, ale může být umístěn například uprostřed místnosti.

Inspirace moderního levitujícího krbu

Při volbě levitujícího krbu je daleko snadnější a přehlednější zorganizovat okolí jelikož podobný krb nabízí velké množství volného prostoru. Díky jednoduchému designu se tyto futuristické krby hodí téměř ke všem typům interiérů.

Závěr

V tomto článků jsme Vám dodali několik inspirací při stavění nového či renovaci stávajícího krbu. Ať již se rozhodnete pro jakýkoli typ, neváhejte nás kontaktovat. Pomůžeme Vaše nápady přenést do vašeho domova v podobě kvalitního krbu na klíč.

Líbil se Vám tento článek ? Podělte se svým kamarádům kliknutím na odkaz níže.